20-12-2020
Og så tager vi et ordentligt hop
Pt. er jeg i gang med at fylde en kuffert. Ja jeg strikker og hækler. Det er til en julegave til Rendemasken.
Jeg havde lavet en liste til hr. Mand med en tre/fire ting, som han kunne købe til mig i julegave, så der var lidt at vælge imellem. Det havde han så ikke lige opdaget, så jeg fik det øverste på listen. Men hvorfor fik jeg så ikke resten? Eller havde han tænkt sig, at jeg selv skulle pakke ind?
Det har ikke været det letteste år at købe julegaver i. Troldungen klarer til manden, Legodrengen og delvis til Rendemasken. De tre i Århus får mobil pay penge, og Musen må vente, hun mangler også en fødselsdaagsgave.
Bonusinfo:Til hr. Mand har jeg bestilt fra Boost.com, jeg håber, det når at komme frem.
Seneste kommentarer
Hah, jeg er modsat. Dagen efter skal ting have ekstrasalt! Måske Nissen flytter mit salt, til dine rester om natten?
Det lyder vel nok dejligt - jeg nyder også de kvartere der ikke er helt “turistede” men med et lokalt islæt i form af mange indfødte på cafeerne og butikkerne, der ikke nødvendigvis er de sædvanlige💙.
Ja, jeg har det ikke
Min kæreste ser også sport med både åbne og lukkede øjne. Det må være en slags talent.